Kategorie: Aktuálně ze závodů

Majda 39. na Světovém poháru v Táboře, 3. nejlepší juniorka

Majda 39. na Světovém poháru v Táboře, 3. nejlepší juniorka

17. listopadu zavítal Světový pohár v cyklokrosu po pěti letech opět do České republiky. Na startu jsme měli Majdu v kategorii Ženy Elite v konkurenci asi 60 závodnic. A protože se zde sešla, a není se čemu divit na Světovém poháru, světová špička, startovala ze zadních pozi ...

17. listopadu zavítal Světový pohár v cyklokrosu po pěti letech opět do České republiky. Na startu jsme měli Majdu v kategorii Ženy Elite v konkurenci asi 60 závodnic. A protože se zde sešla, a není se čemu divit na Světovém poháru, světová špička, startovala ze zadních pozic. 

Majda odjela skvělý závod, v polovině závodu jezdila kolem 35.místa ve skupině s pozdější nejlepší juniorkou. Ve třetím kole si prošla menší krizí, kdy musela trochu zvolnit. "Úplně se mi vyply nohy". Pustila několik pozic a zase se vrátila do závodu, a v posledním kole vyhrála mini souboj skupiny, ve které se pohybovala. 


foto : cyklošvec

Na Světovém poháru se jezdí jen jedna ženská kategorie, a v Táboře se vyhlašovalo celkové pořadí a také tři nejlepší závodnice v kategorii U23. Od příštího roku budou mít samostatnou kategorii dle rozhodnutí UCI i juniorky. Juniorek v Táboře startovalo 10 a pokud by se vyhlašovalo i jejich pořadí, tak by si Majda odvezla bronzovou placku. 

V Táboře byla jako vždy super atmosféra, spousta diváků, kteří mohutně povzbuzovali kolem celé trati. "Diváci mě hnali kupředu a asi začnu vozit špunty do uší. Za překážkama jsem skoro vždycky málem ohluchla." 

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.