Kategorie: Aktuálně ze závodů

Světový pohár v Heubachu

Světový pohár v Heubachu

Majda a Zuzka vyrazily o víkendu zabojovat na juniorský světový pohár do německého Heubachu.  Místní specifická trať , sestávající z dlouhého stoupání 220 výškových metrů a pak ...

Majda a Zuzka vyrazily o víkendu zabojovat na juniorský světový pohár do německého Heubachu. 

Místní specifická trať , sestávající z dlouhého stoupání 220 výškových metrů a pak downhillová lajna, byla "vylepšena" zimou, deštěm a sněžením. Někdo prohlásil další díl cyklokrosu. 

Holky si s tratí během tréninku krásně potykaly, takže naprosto bez obav vyrazily do závodu. Ne každý den je ale posvícení, na vlastní koleno to poznala Zuzka. Tři pády během 2 sjezdů ji poslaly ze hry domů v podobě neoblíbeného DNF a to z velmi dobře rozjetého závodu. 

Majda najížděla do stoupání ve vedoucí skupině, ale poté se v přísném kopci ozvala snídaně. Očekávání šla stranou a nakonec to byl záchranářský boj o co nejlepší výsledek. 

A jak to okomentovala novinářům sama Majda ? 

Mě bahno nevadí a dokonce jsem si místní, dlouhý a řádně klouzavý sjezd užívala. Po startovním výstřelu a nájezdu do terénu jsem byla na 4. pozici a říkala jsem si, že mi to docela jede. Jakmile ale začalo prudké stoupání, tak mi začalo být špatně. Srovnala jsem se až ve druhé polovině prvního kola. Samozřejmě jsem ztratila hodně pozic, takže začala dlouhá stíhací jízda, během které jsem se dokázala asi z 23. místa dostat až na 12. Beru to jako úspěch, jelikož jsem dokázala při té stíhačce zajet časy okolo 5-6. místa“, a vysekla gratulaci směrem k své úspěšnější kolegyni. Chci moc pogratulovat Kačce Štefanové, která se s tratí poprala výrazně líp než já a dojela na krásném 8. místě"

Ve fotogalerii naleznete spoustu hezkých fotek od Matěje Charváta a také dokreslení, jak ten sjezd vypadal v různých variantách zdolávání. 

print Formát pro tisk

Komentáře


icon , - odpovědět
avatar
Na té trati, to muselo být těžký 7 Majda i tak super výkon. Věřím, že Zuzka si vybrala svou smůlu a teď, už jí to jen pojede 1 .